Sport Club Miercurea Ciuc - Dab.Docler 4:5, în meciul 2 al finalei

Hockey - MOL Liga / Data: 16 Ian. 2011
Foto dabdocler.hu

Sport Club Miercurea Ciuc a ratat ÅŸansa de a se desprinde la două victorii diferenţă în finala Ligii MOL la hochei pe gheaţă, pierzând pe teren propriu, după lovituri de penalitate, cu 4:5 (2:1, 0:2, 2:1, 0:0, 0:1), cea de-a doua partidă disputată în compania formaÅ£iei maghiare Dab.Docler.

Campioana României a condus cu 4:3 până în penultimul minut de joc, însă Milán Varga a înscris golul care a trimis partida în  prelungiri ÅŸi care, în cele din urmă, a spulberat speranÅ£ele ciucanilor la fructificarea avantajului terenului propriu. A fost singurul gol marcat de Dab.Docler în situaÅ£ie de egalitate numerică, celelalte 3 fiind reuÅŸite cu un jucător în plus pe gheaţă.

Scorul general al finalei devine 1:1, următoarele două partide fiind programate în Ungaria, pe 19 ÅŸi 20 ianuarie 2011. Trofeul revine formaÅ£iei care acumulează 4 victorii dintr-un număr maxim de 7 partide, ciucanii având avantajul de a avea programate 4 partide pe teren propriu, deoarece au terminat pe prima poziÅ£ie sezonul regulat al competiÅ£iei.

15 ianuarie 2011

Sport Club Miercurea Ciuc – Dab.Docler 4:5  (2:1, 0:2, 2:1, 0:0, 0:1)

Zsolt Molnár ‘9, Szabolcs Papp ’17, Ladislav Sikorcin  ’43, Ervin Moldován ’46 / Zsolt Azari ‘5, 40, 65 Tamás Pozsgai ’21, Milán Varga ‘59

Hockey / MOL Liga / 05 Ian. 2011

Sport Club - pas greşit în propriul fief

Sport Club Miercurea Ciuc a pierdut a doua partidă din semifinala Ligii MOL, 4:5 (0:1, 2:1, 2:2, 0:0, 0:1) pe teren propriu contra formaÅ£iei maghiare Vasas Budapesta. Ca ÅŸi în prima partidă, formaÅ£ia harghiteană a condus cu 2 goluri, însă s-a văzut egalată la finalul...

Hockey / MOL Liga / 04 Ian. 2011

Sport Club Miercurea Ciuc - Vasas Budapesta 4:5. Vasas egalează situaţia la general

Sport Club - Vasas Budapesta 4:5 (0:1, 2:1, 2:2, 0:0, 0:1)

Pag. 5 din 33 | 2 art./pag. | Total 65 art.