Dinamo – Ceahlăul 2-0

Fotbal - Cupa României / Data: 23 Sep. 2010

Dinamo s-a calificat fără glorie în optimile de finală ale Cupei României, învângând cu 2-0 (1-0) divizionara secundă Ceahlăul Piatra NeamÅ£. Golurile alb-roÅŸilor au fost marcate de MoÅ£i, reluare cu capul în minutul 13, ÅŸi Andrei Cristea, în minutul 60, din penalty. La scorul de 1-0, nemÅ£enii au înscris un gol valabil, prin Forminte, anulat însă în mod inexplicabil de centralul Mugurel Drăgănescu, ceea ce a umbrit o calificare, de altfel, absolut meritată.

Ceahlăul a evoluat mai mult de o repriză în inferioritate numerică, GafiÅ£a fiind eliminat în minutul 37.

Ioan Andone a folosit următoarea formulă: Dolha, Rubio, Scarlatache, MoÅ£i, Bordeanu (Bazzi 70), Alexe (Torje 75), Kone, Munteanu, Dănciulescu (cpt.) (N’Doye 61), Ganea, Andrei Cristea.

Fotbal / Cupa României / 11 Noi. 2010

FC BraÅŸov ÅŸi Dinamo BucureÅŸti - primele semifinaliste

FC BraÅŸov ÅŸi Dinamo sunt primele 2 semifinaliste a Cupei României, după ce au învins FC TimiÅŸoara, respectiv Universitatea Craiova.