Steaua Rangers – Înfrângere în prelungiri

Hockey - MOL Liga / Data: 20 Sep. 2010

Steaua Rangers a fost învinsă după prelungiri, scor 6:7 (1:2, 4:1, 1:3, 0:1), de formaÅ£ia maghiară Dab.Docler, la capătul unui meci foarte spectaculos ÅŸi cu mai multe răsturnări de scor.

Maghiarii au condus cu 2:0 ÅŸi 3:1, Steaua a revenit extraordinar în cea de-a doua repriză ÅŸi a marcat de 4 ori consecutiv, ducând scorul la 5:3, Dab.Docler a replicat cu alte trei goluri ÅŸi se părea că meciul a fost jucat. Cu o secundă înainte de final, Emelyanenko a egalat la ÅŸase ÅŸi a reaprins speranÅ£a victoriei în tabăra stelistă, însă jucătorii militari nu au mai avut forÅ£a de a tranÅŸa partida ÅŸi au trebuit să se mulÅ£umească cu un singur punct. Oricum, trebuie să remarcăm evoluÅ£ia mult mai bună a steliÅŸtilor faţă de partida precedentă, când au fost depăşiÅ£i fără drept de apel, cu 1:7, de o echipă comparabilă ca valoare cu Dab.Docler, Vasas Stars Budapesta.

Pentru Steaua Rangers au înscris Viorel Nicolescu, Mihai Georgescu, Andrei Butochnov, Denis Zabludovsky ÅŸi Evgeny Emelyanenko (de două ori). În urma acestui rezultat, Steaua Rangers ocupă în continuare penultimul loc al competiÅ£iei, cu 4 puncte din 5 meciuri, golaveraj 17:25, în timp ce în fruntea clasamentului se menÅ£ine Sport Club Miercurea Ciuc. Cealaltă echipă din România înscrisă în competiÅ£ie, SCM Fenestela 68 BraÅŸov, a urcat până pe locul al cincilea, cu 7 puncte, graÅ£ie victoriei clare (4:0) obÅ£inute împotriva deÅ£inătoarei trofeului, Vasas Stars.

Hockey / MOL Liga / 08 Ian. 2011

Sport Club M. Ciuc - victorie mare în Ungaria

Sport Club a obÅ£inut un succes foarte important în economia calificării în finala Ligii MOL, 1:0 după prelungiri în deplasare cu Vasas Budapesta. După ce la Miercurea Ciuc cele 2 formaÅ£ii îÅŸi împărÅ£iseră victoriile, în urma unor meciuri foarte echilibrate, decise la lovituri de...

Hockey / MOL Liga / 06 Ian. 2011

Dab.Docler - cu un pas în finala Ligii MOL

Dab.Docler a făcut un pas uriaÅŸ spre calificarea în finala Ligii MOL, în urma victoriei obÅ£inute în deplasare contra lui Miskolci JJSE, scor 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 0:0, 0:1). Scorul general a devenit astfel 2:0 ÅŸi Dab.Docler mai are nevoie de un singur succes în următoarele 3 partide

Pag. 4 din 33 | 2 art./pag. | Total 65 art.