Înfrângere surprinzătoare Ujpesti TE – Steaua Rangers 5:1

Hockey - MOL Liga / Data: 29 Sep. 2010

Steaua Rangers continuă evoluÅ£iile oscilante în Liga MOL, pierzând surprinzător partida disputată în deplasare împotriva formaÅ£iei maghiare Ujpesti TE. După ce cu numai câteva zile în urmă hocheiÅŸtii steliÅŸti reuÅŸiseră o victorie extraordinară, 3:2 în compania echipei clasate pe locul 2, Dab.Docler (revenind ÅŸi de la 0:2), aceÅŸtia au cedat cu 1:5 (1:0, 0:2, 0:3) tocmai împotriva lanternei roÅŸii, care nu adunase niciun punct în clasament înaintea acestui meci, având ÅŸi un golaveraj catastrofal (14:71).

Steaua a deschis scorul prin Ioan Timaru, în minutul 6, ÅŸi ÅŸi-a păstrat avantajul până la finalul primei reprize, după care a primit cinci goluri consecutive fără a reuÅŸi să mai înscrie vreunul. Trebuie menÅ£ionat însă ÅŸi faptul că Steaua a suferit numeroase penalizări, de 3 ori mai mult decât adversara sa, conform unui scenariu care tinde să devină obiÅŸnuit, mai ales la meciurile din deplasare. După această etapă, Steaua rămâne pe penultimul loc al clasamentului, cu 7 puncte, în timp ce la vârf continuă duelul dintre Sport Club Miercurea Ciuc (23 de puncte, 4:1 în ultima etapă cu SCM Fenestela 68 BraÅŸov) ÅŸi Dab.Docler (20 de puncte, 4:1 cu Ferencvarosi TC).

Hockey / MOL Liga / 04 Ian. 2011

Sport Club Miercurea Ciuc - debut cu dreptul în semifinala Ligii MOL

Sport Club Miercurea Ciuc a obÅ£inut o victorie foarte preÅ£ioasă, 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) pe teren propriu cu Vasas Budapesta, în primul meci contând pentru semifinalele Ligii MOL (competiÅ£ie româno-maghiară la care au participat 3 formaÅ£ii din România ÅŸi 6 din Ungaria)...

Hockey / MOL Liga / 03 Ian. 2011

Rezultate semifinale Liga MOL: Sport Club - Vasas 3:2, Dab.Docler - Miskolci JJSE 5:2