U Jolidon – o nouă înfrângere în play-off-ul Ligii Campionilor

Handbal feminin - Competiţii europene / Data: 19 Sep. 2010

După debutul promiţător (victoria contra echipei macedonene Metalurg Skopje, scor 29-24), pentru U Jolidon au urmat două duÅŸuri reci, care echivalează cu ratarea intrării în grupele Ligii Campionilor. Ieri, clujencele au pierdut la scor (21-33) în faÅ£a revelaÅ£iei grupei, formaÅ£ia suedeză IK Savehof, pentru ca astăzi să sufere o nouă înfrângere, 25-33 (16-13) în faÅ£a norvegiencelor de la Byasen.

După o primă repriză foarte bună, câÅŸtigată la o  diferenţă de trei goluri, U Jolidon Cluj a suferit o cădere inexplicabilă pe finalul meciului, pierzând la un scor care este departe de ceea ce s-a întâmplat pe teren. Din păcate, un meci de handbal are 60 de minute…

Handbal feminin / Competiţii europene / 14 Noi. 2010

Dunărea Brăila şi Tomis Constanţa - aproape calificate, U Jolidon Cluj - misiune imposibilă în retur

Ada Moldovan - Dunarea Braila
Foto adevarul.ro

Ca o curiozitate, toate cele 3 echipe româneÅŸti care au jucat sâmbătă în cupele europene au fost conduse la pauză cu un gol. La reluare însă desfăşurarea evenimentelor nu a mai fost similară, rezultatele variind de la o victorie care asigură practic calificarea la o înfrângere dură, greu de remontat în retur.

Handbal feminin / Competiţii europene / 27 Oct. 2010

Adversarele formaţiilor româneşti în turul 3 al Cupei EHF şi al Cupei Cupelor

HC Dunărea Brăila va întâlni campioana Greciei, Omi – Loux Patras, reprezentanta unui handbal care nu are o cotă foarte ridicată pe plan european. Echipa de la malul Dunării pleacă în mod cert cu prima ÅŸansă, cu atât mai mult cu cât va disputa ÅŸi meciul retur pe teren propriu.

Pag. 2 din 4 | 2 art./pag. | Total 8 art.