FC Timişoara – Sportul Studenţesc 2-1

Fotbal - Liga I / Data: 20 Sep. 2010

StudenÅ£ii au ratat o ÅŸansă foarte bună de a recupera măcar unul din cele două puncte pierdute în etapa precedentă cu Victoria BrăneÅŸti. După un început echilibrat de partidă, Sportul StudenÅ£esc a deschis scorul prin Patriche, care a reluat imparabil cu capul lovitura de colÅ£ executată de PătraÅŸcu. Bucuria lui Viorel Moldovan a fost însă de scurtă durată, după numai un sfert de oră timiÅŸorenii concretizând o perioadă bună de joc prin Scutaru, beneficiar al unei centrări a renăscutului Zicu. Cum până la pauză nu s-a mai întâmplat nimic notabil, scorul de 1-1 a reflectat fidel raportul de forÅ£e din teren.

La reluare, Cosmin Contra mută câÅŸtigător. Iese Bourceanu ÅŸi intră TameÅŸ, cel care va centra pentru golul doi al surprinzătorului Scutaru, pe fondul unei dispoziÅ£ii extraordinare de joc a lui Ianis Zicu. „StudenÅ£ii” se trezesc pe finalul meciului, domină copios ÅŸi sunt aproape de a da lovitura în minutul 89, când mingea deviată de antrenorul gazdelor, Contra, loveÅŸte transversala. TimiÅŸorenii sunt în corzi, însă fluierul arbitrului intervine izbăvitor ÅŸi consacră debutul victorios al lui Cosmin Contra pe banca suspinelor. Pentru studenÅ£i, încă o evoluÅ£ie frumoasă, dar fără puncte în tolbă…

Fotbal / Liga I / 14 Noi. 2010

Rapid ÅŸi Steaua - marile perdante ale etapei a XV-a

Liderul OÅ£elul GalaÅ£i a pierdut 2 puncte uriaÅŸe pe teren propriu, după ce a reuÅŸit doar o remiză (1:1) împotriva nou-promovatei Victoria BrăneÅŸti. Dezastrul putea fi ÅŸi mai mare dacă Pena nu aducea egalarea în minutul 90, după o minge foarte norocoasă, ricoÅŸată din spatele unui coechipier.

Fotbal / Liga I / 07 Noi. 2010

Dinamo - înfrângere pe terenul campioanei. Sportul Studenţesc speră din nou la salvare

Sportul StudenÅ£esc - victorie foarte importantă contra Universităţii Cluj (2:0). Cea de-a doua echipă clujeană, CFR, întrerupe seria de victorii dinamoviste (1:0).

Pag. 6 din 28 | 2 art./pag. | Total 56 art.