Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti 0 – 1

Sportul StudenÅ£esc – Astra PloieÅŸti 0 – 1 (0 – 1) Fatai minutul 45

Sportul StudenÅ£esc: Niculescu, Ciupe, Ghinga, Maxim, RaÅ£iu, Varga, Cruceru, PătraÅŸcu (Târnacop ’61), Bălan (Postolache ’51), Curelea, Ferfelea (Chihaia ’67). Antrenor: Viorel Moldovan

Astra PloieÅŸti: Grigore, Măţel (Rohat ’86), Goian, Nogo, Mihalache, PătraÅŸcu, Seto, Fatai, Strătilă (Florea ’63), Pestana (Dinu ’52), Miranda. Antrenor: Tibor SelymeÅŸi

Fotbal / Liga I / 29 Oct. 2010

Dinamo BucureÅŸti - Gaz Metan MediaÅŸ 3:2 (1:2)

Dinamo - Gaz Metan Mediaş 3:2
Foto www,fcdinamo.ro

Dinamo a obÅ£inut a treia victorie consecutivă, 3:2 (1:2) pe teren propriu cu Gaz Metan MediaÅŸ ÅŸi urcă până pe poziÅ£ia a cincea, cu 23 de puncte, la 5 lungimi de primul loc. Alexe a deschis scorul în minutul 16, după o greÅŸeală a apărării celor din MediaÅŸ, însă până la pauză lucrurile au luat o întorsătură dramatică pentru dinamoviÅŸti.

FC Vaslui - Victoria Brăneşti 1:0. Echipa lui Viorel Hizo forţează podiumul

Cînu îi păstrează pe vasluieni în lupta pentru titlu

FC Vaslui a egalat la puncte echipele clasate pe locurile 2-3, Rapidul ÅŸi FC TimiÅŸoara, după ce a învins pe teren propriu, în uvertura etapei a XIII-a, Victoria BrăneÅŸti cu scorul de 1-0 (0-0). Golul a fost marcat de Gabriel Cînu, în minutul 65

Pag. 10 din 28 | 2 art./pag. | Total 56 art.