Steaua Rangers - Sportul Studenţesc 5:1. Steaua urcă pe locul trei

Hockey - Campionatul naţional / Data: 05 Oct. 2010

Steaua Rangers a învins astăzi, 05.10.2010, concitadina Sportul StudenÅ£esc cu 5:1 (4:1, 1:0, 0:0), într-o partidă contând pentru campionatul intern de hockey pe gheaţă. StudenÅ£ii au deschis scorul prin Szilard Tanko, după numai un minut de joc, însă nu au putut face faţă forÅ£ei ofensive a steliÅŸtilor, care au marcat 4 goluri consecutive în numai 7 minute, astfel încât după 10 minute tabela arăta scorul de 4:1 în favoarea fostei campioane. Până la final nu s-a mai întâmplat mare lucru, cu excepÅ£ia golului reuÅŸit de Bogdan Åžtefan, ÅŸi Sportul scapă onorabil comparativ cu ruÅŸinea din meciul cu Sport Club Miercurea Ciuc, în care a încasat nu mai puÅ£in de 32 de goluri!

În urma acestei victorii, Steaua Rangers urcă până pe locul al treilea, cu 5 puncte din patru meciuri, însă se află la mare distanţă de primele două clasate, liderul CSM Fenestela BraÅŸov ÅŸi Sport Club Miercurea Ciuc. Sportul StudenÅ£esc rămâne în continuare fără niciun punct, profilându-se ca o candidată certă pentru lanterna roÅŸie la finalul campionatului.

Hockey / Campionatul naţional / 09 Sep. 2010

Steaua – Sport Club M. Ciuc 3-5

Steaua Rangers a debutat cu o înfrângere  în sezonul 2010/2011 al campionatului naÅ£ional de hockey pe gheaţă. În prima etapă, Steaua a întâlnit în deplasare eterna rivală Sport Club Miercurea Ciuc, pierzând cu 3-5 (2-1, 1-1, 0-3), după un meci

Hockey / Campionatul naţional / 07 Sep. 2010

Rezultate etapa I

Astăzi, 7 septembrie 2010, au avut loc primele partide din Campionatul naÅ£ional de hockey pe gheaţă, ediÅ£ia 2010/2011. La Gheorgheni, gazdele de la PROGYM au reuÅŸit să facă faţă braÅŸovenilor de la SCM Fenestela 68, conduÅŸi de căpitanul  Adorján József, doar în prima repriză (scor 0-0), cedând în cele din urmă cu 0-7. Marcatorii braÅŸovenilor au fost Nyerges Lajos, de două ori,  Filip Richard, Adorján József, Kiricenko Vitalij, Zsók Levente ÅŸi Antal Zsombor.

Pag. 6 din 7 | 2 art./pag. | Total 13 art.