Steaua elimină Dinamo în sferturile Cupei, CSM Bucureşti produce surpriza

Rugby - Cupa României / Data: 31 Oct. 2010
Foto Mediafax

Steaua BucureÅŸti s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins concitadina Dinamo cu 16:9 (9:3). Steaua a reuÅŸit singurul eseu al partidei prin Zebega, în repriza secundă. A fost un meci echilibrat, steliÅŸtii părând că încă nu au depăşit ÅŸocul celei de-a patra finale a campionatului pierdute consecutiv.

RCU de Vest TimiÅŸoara s-a impus greu, cu 29:20, în faÅ£a Universităţii Cluj-Napoca, chiar dacă a putut beneficia de aportul jucătorilor transferaÅ£i de la Arad (Lemnaru, Lazăr, ŢăruÅŸ, Iftode, RoÅŸu, Ene, Burcea, Fercu ÅŸi Calafeteanu), care au primit drept de joc înaintea acestui meci.
CSM BucureÅŸti a produs marea surpriză, eliminând bronzul campionatului, Farul ConstanÅ£a.

Meciul disputat la TârgoviÅŸte a fost foarte echilibrat, la sfârÅŸitul celor două reprize regulamentare scorul fiind 17:17. BucureÅŸtenii au marcat un eseu în prelungiri, ÅŸi după 24:17 contra Farului devin cea de-a doua echipă bucureÅŸteană din semifinale.
În ultimul meci ÅŸi cel mai dezechilibrat al fazei sferturilor, campioana CSM Baia Mare va întâlni divizionare secundă RC GriviÅ£a, pe 04.11.2020, la BucureÅŸti (Stadionul Arcul de Triumf).

Rezultate
30.10.2010

• CS U Cluj-Napoca - RCM U de Vest TimiÅŸoara 20:29

• CSM BucureÅŸti - RCJ Farul ConstanÅ£a 24:17 (17:17 la sfârÅŸitul timpului regulamentar)

• Dinamo BucureÅŸti - Steaua BucureÅŸti 9:16

• Meciul RC GriviÅ£a BucureÅŸti - CSM Åžtiinta Baia Mare va avea loc pe 4 noiembrie a.c. (Stadionul Arcul de Triumf – ora 18.00).

Rugby / Cupa României / 25 Oct. 2010

Dinamo - Steaua, meciul vedetă al sferturilor Cupei României

Marile rivale Dinamo ÅŸi Steaua vor oferi cel mai atractiv meci al sferturilor de finală ale Cupei României, conform tragerii la sorÅ£i care a avut loc astăzi la sediul FederaÅ£iei Române de Fotbal. Data ÅŸi locul de desfăşurare al acestui meci, precum ÅŸi al celorlator partide din sferturi,

Rugby / Cupa României / 23 Oct. 2010

4 bucureştene în sferturile Cupei României, RC Griviţa furnizează surpriza rundei

Astăzi au avut loc ultimele meciuri din faza optimilor de finală ale Cupei României la rugby. RC Farul ConstanÅ£a, medaliata cu bronz în Divizia NaÅ£ională, a învins în deplasare ÅžtiinÅ£a PetroÅŸani, cu 40:16, iar Dinamo s-a impus cu 43:12 la Suceava

Pag. 5 din 7 | 2 art./pag. | Total 13 art.