CSM Ştiinţa Baia Mare continuă cursa spre al doilea event din istorie

Rugby - Cupa României / Data: 04 Noi. 2010

CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare este ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României la rugby, iar visul privind reeditarea eventului istoric din 1990 prinde tot mai mult contur. MaramureÅŸenii au învins astăzi, pe Stadionul NaÅ£ional Arcul de Triumf din BucureÅŸti, surpriza competiÅ£iei, divizionara secundă RC GriviÅ£a, cu scorul de 47:7 (21:0), ÅŸi vor da piept în semifinale cu o altă echipă bucureÅŸteană, CSM.

Pentru echipa campioană au înscris Macovei – 2 eseuri, Cătună – eseu, Ene – eseu, DiniÅŸ – eseu, CîrÅ£iu – eseu, Dico eseu, BuduÅŸan – 3 transformări, Ailenei – 3 transformări, merituoasa învinsă primind un eseu de penalizare pe finalul meciului, transformat de Onofrei.

Partida a fost arbitrată de Bogdan Cantor, Răzvan Iordăchescu şi Nicolae Copil.

Semifinalele se vor disputa în cuplaj, duminică, 7.11.2010, pe Stadionul NaÅ£ional Arcul de Triumf, ÅŸi vor fi transmise de GSP Tv. De la ora 11.00 se vor înfrunta CSM ÅžtiinÅ£a Baia Mare ÅŸi CSM BucureÅŸti, iar de la ora 13.00 Steaua va întâlni RCU TimiÅŸoara.

Rugby / Cupa României / 31 Oct. 2010

Steaua elimină Dinamo în sferturile Cupei, CSM Bucureşti produce surpriza

Foto Mediafax

Steaua BucureÅŸti s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins concitadina Dinamo cu 16:9 (9:3). Steaua a reuÅŸit singurul eseu al partidei prin Zebega, în repriza secundă. A fost un meci echilibrat, steliÅŸtii părând că încă nu au depăşit ÅŸocul celei de-a patra finale a campionatului pierdute consecutiv

Rugby / Cupa României / 28 Oct. 2010

Dinamo - Steaua, sâmbătă pe Stadionul Arcul de Triumf. Programul complet al sferturilor Cupei României

Dinamo - Steaua, derby-ul sferturilor de finala

FederaÅ£ia Română de Rugby a anunÅ£at programul sferturilor de finală ale Cupei României, trei dintre meciuri urmând a se disputa pe 30 octombrie, iar ultimul pe 4 noiembrie. Capul de afiÅŸ al sferturilor îl constituie întâlnirea dintre Steaua ÅŸi Dinamo, care va avea loc sâmbătă, 30 octombrie,

Pag. 4 din 7 | 2 art./pag. | Total 13 art.