România - Croaţia 6:1, în Challenge Cup

Hockey - Echipa naţională / Data: 13 Noi. 2010

România a învins cu 6:1 CroaÅ£ia (2:1, 0:0, 4:0), în cel de-al doilea meci din cadrul Challenge Cup, ÅŸi este foarte aproape de câÅŸtigarea competiÅ£iei, după ce în primul ÅŸi cel mai dificil meci a învins Serbia cu 2:1. În ultima partidă a turneului, naÅ£ionala noastră, pregătită de Tom Skinner, va înfrunta echipa Spaniei, care a fost întrecută în primul meci de CroaÅ£ia cu 6:1.

CroaÅ£ia a deschis scorul, prin Mislav Blagus, însă România a întors rezultatul până la pauză, în urma unor superiorităţi numerice (Szabolcs Papp ÅŸi Adorjan Joszef, ambele goluri minutul 11). După o repriză a doua echilibrată, încheiată cu un scor alb, naÅ£ionala României a mai înscris de 4 ori consecutiv fără a primi gol (Szabolcs SZOCS de două ori, Zsolt Molnar ÅŸi din nou Adorjan Joszef), pentru un 6:1 concludent. Partida a avut loc pe patinoarul Olimpic din BraÅŸov.
În cel de-al doilea meci al zilei, Spania a învins Serbia cu 6:4.

România - Serbia 2:1, în cadrul Challenge Cup

România a debutat cu o victorie în Challenge Cup, competiÅ£ie care se desfăşoară la BraÅŸov ÅŸi la care mai participă echipele naÅ£ionale din Serbia, CroaÅ£ia ÅŸi Spania. HocheiÅŸtii pregătiÅ£i de antrenorul canadian Tom Skinner au învins Serbia, după un meci foarte echilibrat, cu 2:1

Hockey / Echipa naţională / 10 Noi. 2010

România - Serbia, în deschiderea Challenge Cup. Preţuri accesibile la bilete

Joi, 11 noiembrie 2010, va debuta Ice Hockey Challenge Cup, competiÅ£ie la care participă reprezentativele României, Spaniei, Serbiei ÅŸi CroaÅ£iei. Toate partidele se vor disputa la BraÅŸov, pe Patinoarul Olimpic.

Pag. 4 din 5 | 2 art./pag. | Total 9 art.