Scavolini Pesaro – Dinamo Romprest Bucureşti 3:0 (22, 19, 15)

Volei feminin - Competiţii europene / Data: 08 Dec. 2010
Alida Marcovici

Dinamo a cedat ÅŸi cea de-a treia partidă disputată în Liga Campionilor, 0:3 în deplasare cu Scavolini Pesaro. FormaÅ£ia italiană a fost mult prea puternică pentru nivelul actual la care joacă Dinamo, întâmpinând o rezistenţă mai serioasă doar în setul al doilea, în care Alida Marcovici a punctat la foc automat. Din păcate, după ce au condus în permanenţă până la 17, dinamovistele au căzut pe finalul setului, cedând la o diferenţă nemeritat de mare, care nu reflectă echilibrul de forÅ£e din teren. La 2:0, elevele lui Atanas Petrov au cedat total lupta, ultimul set fiind un adevărat galop de sănătate pentru italience (25:15).

Sursa foto adevarul.ro

Volei feminin / Competiţii europene / 06 Ian. 2011

Ştiinţa Bacău – Evreux VB 3:0. Victorie fără drept de apel

ÅžtiinÅ£a Bacău a câÅŸtigat clar partida tur din ÅŸaisprezecimile Cupei Challenge la volei feminin, 3:0 (25:18, 25:18, 25:12) în compania formaÅ£iei franceze Evreux VB. Ocupanta locului 6 în campionatul FranÅ£ei, Evreux a dat o replică mult sub aÅŸteptări, evidenÅ£iind încă o dată...

Dinamo Bucureşti - Aluprof Bielsko Biala 1:3. În continuare fără victorie în Liga Campionilor

Dinamo BucureÅŸti a pierdut a cincea partidă consecutivă în Liga Campionilor, 1:3 (16:25, 21:25, 27:25, 19:25) pe teren propriu în compania formaÅ£iei poloneze Aluprof Bielsko-Biala. În faÅ£a celei mai reduse asistenÅ£e din grupă la un meci de Liga Campionilor...

Pag. 2 din 5 | 2 art./pag. | Total 9 art.