Energia Rovinari - CSU Cuadripol Braşov 99:64. Victorie facilă pentru gorjeni

Baschet masculin - Divizia A / Data: 11 Dec. 2010
Foto baschet.tv

În uvertura etapei a XIV-a a Diviziei A, Energia Rovinari a învins CSU Cuadripol BraÅŸov cu scorul de 99:64 (21:21, 30:11, 22 :18, 23 :14). Meciul a avut loc vineri, 10 decembrie, la Târgu Jiu, ÅŸi cu excepÅ£ia primului sfert, încheiat la egalitate, a fost la discreÅ£ia formaÅ£iei gorjene.

Cei mai buni marcatori ai gazdelor au fost Nikolici (20 puncte), CăpuÅŸan (15 puncte) ÅŸi Troupe (14 puncte), de la braÅŸoveni remarcându-se Codin (20 puncte), Bubanja (18 puncte) ÅŸi Paliciuc (13 puncte).

Energia Rovinari ajunge la a ÅŸaptea victorie stagională, având tot atâtea înfrângeri, ÅŸi urcă temporar până pe locul 7, în timp ce CSU Cuadripol BraÅŸov rămâne cu o singură victorie ÅŸi 13 înfrângeri, ocupând poziÅ£ia a 14-a.

Baschet masculin / Divizia A / 14 Oct. 2010

CSU Asesoft - victorie dramatică la Cluj-Napoca, Steaua Turabo - la prima înfrângere stagională

Cea de-a treia etapă a primei ligi masculine a consemnat prima înfrângere pentru Steaua Turabo BucureÅŸti, o echipă care a investit masiv în pauza competiÅ£ională ÅŸi care ÅŸi-a anunÅ£at pretenÅ£iile la un trofeu în acest sezon. BaschetbaliÅŸtii militari (dacă se mai poate vorbi de vreo legătură cu

Baschet masculin / Divizia A / 11 Oct. 2010

Rezultatele Etapei a II-a

CSU Sibiu - U Mobitelco Cluj 58:61

Campioana CSU Asesoft PloieÅŸti a învins fără probleme tânără formaÅ£ie a BraÅŸovului, având punctaj maxim ÅŸi ocupând poziÅ£ia a doua a clasamentului. BC MureÅŸ confirm evoluÅ£iile foarte bune din ultimele partide ÅŸi învinge în deplasare pe CS Otopeni, în timp ce Gaz Metan MediaÅŸ obÅ£ine o victorie foarte importantă la TimiÅŸoara, cu care se menÅ£ine lider.

Pag. 11 din 12 | 2 art./pag. | Total 24 art.