Stiri Fotbal

Fotbal / Cupe Europene / 02 Noi. 2010

Tottenham - surpriza serii, Barcelona - doar egal în Danemarca. Rezultatele complete şi marcatorii etapei a IV-a (marţi)

Tottenham a reuÅŸit surpriza serii, învingând deÅ£inătoarea trofeului, Internazionale Milano, cu 3:1. Tottenham egalează echipa italiană în clasamentul grupei A (7 puncte) ÅŸi ambele au prima ÅŸansă pentru a se califica în faza următoare, chiar dacă Twente, învingătoare pe pământ german,

Fotbal / Liga I / 01 Noi. 2010

Rapid doar egal acasă cu Pandurii, Craiova victorie la Urziceni

Universitatea Cluj-Napoca – Astra PloieÅŸti 1-0 (1-0) BoÅŸtină ‘43 Unirea Urziceni – Universitatea Craiova 1-2 (1-0) Todoran ’33 / Gargorov ’51, Dina ‘81 Rapid BucureÅŸti – Pandurii Târgu – Jiu 1:1 (1:1) Cassio ‘8 / VoiculeÅ£ ‘19

Fotbal / Cupa României / 01 Noi. 2010

Rapid - Steaua, capul de afiş al sferturilor Cupei României

Rapid - Steaua, Dinamo - Universitatea Craiova, CFR Cluj-Napoca - Gloria Bistriţa, FC Braşov - FC Timişoara

Fotbal / Liga I / 31 Oct. 2010

Gloria Bistriţa îşi reface moralul cu Steaua (1:0), Sportul Studenţesc pierde din nou

* FCM Târgu – MureÅŸ – Sportul StudenÅ£esc 4:1 (1:0 ) Târnăvean ‘16, Vasilache ’52, CordoÅŸ ’55, Stere ’90 / PătraÅŸcu ‘59 FCM Târgu - MureÅŸ: Caparco - Vagner (Cordos '38), Matei, Fernandes, Munteanu, Topici, Issa Ba (OnicaÅŸ '70), Stere, Vasilache, Astafei , Târnavean (Vancea '62).

Oţelul Galaţi - CFR Cluj 1:1. Remiză dramatică, însă echitabilă

Otelul Galati - CFR Cluj 1:1

OÅ£elul GalaÅ£i pierde primele puncte din acest sezon pe teren propriu, după ce a reuÅŸit doar o remiză, 1:1, în compania campioanei CFR Cluj-Napoca. Cu 6 victorii ÅŸi un golaveraj foarte bun, 11:2, OÅ£elul începea partida ca singura echipă cu punctaj maxim acasă, în timp ce feroviarii

Fotbal / Liga I / Autor: Ionuţ Dabu / 30 Oct. 2010

Avancronica meciului Gloria Bistriţa - Steaua Bucureşti

Gloria Bistriţa - Steaua, un meci cu scântei în ultimii ani
Foto Romania Liberă

Duminică, 31 octombrie 2010, Steaua se deplasează la BistriÅ£a pentru a disputa meciul din etapa a 13-a a Ligii 1, contra echipei locale Gloria. Meciul va incepe la ora 19:30. Gloria BistriÅ£a vine cu un moral bun, dupa ce marÅ£i a reuÅŸit să se impună în Cupa României în faÅ£a Unirii Urziceni

Fotbal / Liga I / 29 Oct. 2010

Dinamo BucureÅŸti - Gaz Metan MediaÅŸ 3:2 (1:2)

Dinamo - Gaz Metan Mediaş 3:2
Foto www,fcdinamo.ro

Dinamo a obÅ£inut a treia victorie consecutivă, 3:2 (1:2) pe teren propriu cu Gaz Metan MediaÅŸ ÅŸi urcă până pe poziÅ£ia a cincea, cu 23 de puncte, la 5 lungimi de primul loc. Alexe a deschis scorul în minutul 16, după o greÅŸeală a apărării celor din MediaÅŸ, însă până la pauză lucrurile au luat o întorsătură dramatică pentru dinamoviÅŸti.

FC Vaslui - Victoria Brăneşti 1:0. Echipa lui Viorel Hizo forţează podiumul

Cînu îi păstrează pe vasluieni în lupta pentru titlu

FC Vaslui a egalat la puncte echipele clasate pe locurile 2-3, Rapidul ÅŸi FC TimiÅŸoara, după ce a învins pe teren propriu, în uvertura etapei a XIII-a, Victoria BrăneÅŸti cu scorul de 1-0 (0-0). Golul a fost marcat de Gabriel Cînu, în minutul 65

Fotbal / Cupa României / 29 Oct. 2010

U Craiova şi Rapid întregesc tabloul sferturilor Cupei

În derby-ul oltenesc al Cupei României, Universitatea Craiova a confirmat ascensiunea din ultima perioadă, adjudecându-ÅŸi fără probleme calificarea în sferturi. Este drept că noul antrenor al gorjenilor, Petre GrigoraÅŸ, a ales să trimită în teren o echipă cu foarte multe rezerve

Fotbal / Cupa României / 28 Oct. 2010

Gloria Bistriţa, CFR Cluj-Napoca şi Steaua Bucureşti - calificate în sferturile Cupei

Gloria BistriÅ£a, CFR Cluj-Napoca ÅŸi Steaua BucureÅŸti s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce au eliminat ieri Unirea Urziceni, FCM Târgu-MureÅŸ ÅŸi Sportul StudenÅ£esc. Anterior, Dinamo, FC BraÅŸov ÅŸi FC TimiÅŸoara reuÅŸiseră să obÅ£ină ÅŸi ele biletele

Fotbal / Cupa României / 27 Oct. 2010

Optimile Cupei României - Rezultate şi marcatori

Marius Alexe, autorul ultimelor 2 goluri dinamoviste

FC BraÅŸov, Dinamo BucureÅŸti ÅŸi FC TimiÅŸoara sunt primele echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei României. FC BraÅŸov a învins cu 2:1 Universitatea Cluj-Napoca, o echipă care începe să revină cu picioarele pe pământ după startul lansat de sezon.

Fotbal / Liga I / 25 Oct. 2010

Dinamo, Rapid şi Steaua - victorii in corpore; Oţelul continuă marşul spre titlu

Între Dinamo, Rapid ÅŸi Steaua a intervenit status-qvo-ul, după ce toate s-au impus la acelaÅŸi scor, 2:0. Alb-viÅŸiniii sunt cel mai bine poziÅ£ionaÅ£i, pe locul al doilea, Steaua ÅŸi Dinamo aflându-se ÅŸi ele în primele 6 (la 3, respectiv 4 puncte de feroviari).

Fotbal / Liga I / Autor: Szàkacs Eduard / 25 Oct. 2010

Lipsiţi de şansă. Universitatea Craiova - FC Vaslui 0:1

Sâmbătă seara, în Craiova, peste 25.000 de suflete au venit pe stadionul “Ion Oblemenco”, ca în vremurile de glorie, pentru a asista la o nouă victorie a favoriÅ£ilor. Într-o atmosferă senzaÅ£ională meciul începe cu o uÅŸoară dominare din partea vasluienilor.

Fotbal / Liga I / Autor: Szàkacs Eduard / 22 Oct. 2010

Avancronica partidei U Craiova - FC Vaslui

Sâmbătă , de la orele 20.30, pe stadionul “Ion Oblemenco”din Craiova va avea loc confruntarea dintre Universitatea Craiova ÅŸi FC Vaslui, contând pentru etapa a XII-a a Ligii I. Primul meci disputat între cele două echipe a fost în sezonul 2006/2007, pe stadionul” Ion Oblemenco”,

Fotbal / Cupe Europene / 21 Oct. 2010

FC Utrecht - Steaua Bucureşti 1:1. Calificarea încă se joacă

Utrecht nu primise niciodată gol în meciurile cu echipe româneÅŸti (este adevărat, jucase doar o dublă cu FC ArgeÅŸ la începutul anilor ‘80). De asemenea, nu primise gol în meciurile precedente din grupă, cu Napoli ÅŸi FC Liverpool.

Rezultate complete ÅŸi marcatori Europa League

Ciprian Marica a înscris golul victoriei lui VfB Stuttgart în partida de pe teren propriu cu Getafe  ÅŸi ÅŸvabii au punctaj maxim după 3 etape ÅŸi ÅŸanse foarte mari de a câÅŸtiga grupa. Celelalte echipe cu linie perfectă

Avancronica partidei FC Utrecht - Steaua BucureÅŸti

Joi, 21.10.2010, de la orele 20.00, Steaua BucureÅŸti va întâlni în deplasare formaÅ£ia olandeză FC Utrecht, într-un meci contând pentru etapa a treia a grupelor Europa League.

Barcelona şi Manchester Utd. - victorii previzibile, seară fără surprize în Liga Campionilor

Miercuri, 20.10.2010, s-au disputat ultimele meciuri din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor. A fost o seară liniÅŸtită pentru pariori, neînregistrându-se nici o surpriză.

Fotbal / Cupe Europene / 20 Oct. 2010

Real Madrid se impune în meciul serii, Şahtar Doneţk - surclasat la Londra. Rezultatele complete ale zilei

Cristiano Ronaldo, jucatorul meciului Real - AC Milan

CFR Cluj-Napoca a pierdut cu un ghinion incredibil ocazia de a aduce măcar un punct la coeficientul de Å£ară ÅŸi o sumă importantă de bani în contul clubului. Cu 2 autogoluri ÅŸi jumătate, campioana României nu putea pretinde mai mult de la acest meci.

Bayern Munchen - CFR Cluj-Napoca 3:2. Puncte irosite copilăreşte

CFR Cluj-Napoca a ratat o ocazie uriaşă de a se impune în faÅ£a lui Bayern Munchen, chiar pe Allianz Arena, pierzând cu 2:3 (1:2) partida contând pentru cea de-a treia etapă a grupelor Ligii Campionilor.

Pag. 6 din 10 | 20 art./pag. | Total 187 art.