Foto bkfocus.com

Rezultatele complete ale etapei a X-a, Divizia A de baschet masculin

Baschet masculin / Competiţii europene / 11 Noi. 2010

Feni Industries - BC Mureş 98:87

BC Mureş a pierdut al doilea meci disputat în Balkan League, 87:98 în deplasarea din Fosta Republică Iugoslavă a Macedoniei, contra campioanei acestei ţări, Feni Industries. După ce în primul meci au pierdut în ultima secundă, contra bulgarilor de la Rilski Sportist,

Baschet masculin / Divizia A / 07 Noi. 2010

Gaz Metan Mediaş câştigă derby-ul transilvan, 86:79 cu U Mobitelco Cluj. Rezultatele etapei a IX-a a Diviziei A

Rezultate Divizia A de baschet masculin

Baschet masculin / Divizia A / 03 Noi. 2010

Campioana CSU Asesoft Ploieşti - la a doua înfrângere consecutivă

Rezultatele etapei a VIII-a a Diviziei A de Baschet masculin

Politehnica Iaşi - înfrângere acasă cu CS Otopeni (74:80), în uvertura etapei a VIII-a

În deschiderea etapei a VIII-a, CS Otopeni a obţinut marţi, 02.11.2010, a patra victorie a sezonului regulat, impunându-se cu 80:74 (22:17, 22:17, 12:21, 24:19) pe terenul celor de la Politehnica Iaşi. Ilfovenii urcă până pe locul al şaselea al clasamentului, cu 12 puncte

Baschet masculin / Divizia A / 31 Oct. 2010

CSU Asesoft - prima înfrângere a sezonului regulat, U Mobitelco Cluj - o nouă decepţie

CS Otopeni - CSM Bucuresti 73:69

CSU Asesoft Ploieşti nu a reuşit să depăşească şi al şaptelea val, suferind prima înfrângere a sezonului regulat la Craiova, scor 83:85. Gazdele au început foarte bine, la pauză având avantaj de 10 puncte (45:35), însă campioana a recuperat terenul pierdut în sfertul al treilea, scorul devenind 63:63.

Baschet masculin / Divizia A / 28 Oct. 2010

Steaua Turabo - Gaz Metan Mediaş 88:83, după prelungiri. Rezultate complete etapa a VI-a

Steaua - Gaz Metan Mediaş 88:83

Campioana CSU Asesoft rămâne singura echipă neînvinsă în campionat, după disputarea primelor 6 etape. Pe teren propriu, campionii au trecut prin mari emoţii în faţa celor de la CS Otopeni, reuşind să se impună abia în prelungiri, scor 88:82.

Baschet masculin / Divizia A / 27 Oct. 2010

Steaua Turabo - Gaz Metan Mediaş în derby-ul rundei. Programul complet al etapei a VI-a a Diviziei A

Gaz Metan Mediaş

Astăzi, 27.10.2010, vor avea loc meciurile etapei a VI-a a Diviziei A de baschet masculin. Capul de afiş al rundei îl constituie disputa dintre două favorite la titlu, Steaua Turabo şi Gaz Metan Mediaş, locurile 5 şi 3 în clasamentul provizoriu. Steaua are un început mai slab

Baschet masculin / Divizia A / 25 Oct. 2010

3 formaţii rămân neînvinse în campionat, Steaua Turabo pierde în ultimele secunde la Târgu Mureş

JuJuan Cooley, BC Mureş

În urma etapei a V-a trei echipe se menţin neînvinse: CSU Asesoft Ploieşti, BC Mureş şi CSM Oradea. Campionii s-au impus previzibil la Miercurea Ciuc, 87:64 contra nou promovatei BC Perla Harghitei, iar mureşenii au obţinut o victorie dramatică, în ultimele secunde,

Baschet masculin / Divizia A / 20 Oct. 2010

BC Miercurea Ciuc - prima victorie din istorie în primul eşalon

Levi Levine

BC ,,Perla Harghitei” Miercurea Ciuc a câştigat cu 74:71 (15:17, 18:10, 21:22, 20:22) partida de pe teren propriu contra BC Timişoara, într-un meci disputat în devans, contând pentru etapa a XII-a a Diviziei A de baschet masculin.

Baschet masculin / Divizia A / 18 Oct. 2010

Gaz Metan Mediaş - înfrângere surprinzătoare la Bucureşti. BC Mureş - a treia victorie consecutivă

BC Mureş şi-a revenit după înfrângerea suferită în Balkan League în faţa bulgarilor de la Rilski Sportist Samokov şi rămâne invincibilă în campionat, după 88:71 pe terenul celor de la Politehnica Iaşi.

Baschet masculin / Divizia A / 16 Oct. 2010

Asesoft - la a patra victorie consecutivă. Etapa a IV-a - rezultatele zilei

CSU Asesoft, la a patra victorie stagională consecutivă

Campioana Asesoft Ploieşti continuă parcursul fără greşeală din acest început de sezon, învingând fără drept de apel echipa antrenată de Dragan Petricevic, scor 96:70. Cu patru victorii din tot atâtea posibile, ploieştenii sunt lideri în clasament, cel puţin până la meciul Gazului Metan din Mediaş.

Baschet masculin / Competiţii europene / 14 Oct. 2010

BC Mureş - Rilski Sportist 89:90 în Balkan League

BC Mureş a pierdut meciul de debut în Balkan League Eurohold, 89:90 cu fosta câştigătoare a trofeului, formaţia bulgară Rilski Sportist Samokov. Mureşenii au fost învinşi de un coş înscris în ultima fază de Lilov, cel mai bun jucător al oaspeţilor, după un meci extrem de disputat şi de spectaculos.

Baschet masculin / Divizia A / 14 Oct. 2010

CSU Asesoft - victorie dramatică la Cluj-Napoca, Steaua Turabo - la prima înfrângere stagională

Cea de-a treia etapă a primei ligi masculine a consemnat prima înfrângere pentru Steaua Turabo Bucureşti, o echipă care a investit masiv în pauza competiţională şi care şi-a anunţat pretenţiile la un trofeu în acest sezon. Baschetbaliştii militari (dacă se mai poate vorbi de vreo legătură cu

Baschet masculin / Divizia A / 11 Oct. 2010

Rezultatele Etapei a II-a

CSU Sibiu - U Mobitelco Cluj 58:61

Campioana CSU Asesoft Ploieşti a învins fără probleme tânără formaţie a Braşovului, având punctaj maxim şi ocupând poziţia a doua a clasamentului. BC Mureş confirm evoluţiile foarte bune din ultimele partide şi învinge în deplasare pe CS Otopeni, în timp ce Gaz Metan Mediaş obţine o victorie foarte importantă la Timişoara, cu care se menţine lider.

Baschet masculin / Divizia A / 09 Oct. 2010

CSU Asesoft Ploieşti - CSU Cuadripol Braşov 91:51

Negoiţescu, al doilea cel mai bun tnăr marcator din istoria Asesoftului

CSU Asesoft Ploieşti şi-a pansat rănile încă proaspete după eliminarea din EuroChallenge, cu o victorie previzibilă în faţa celor de la CSU Cuadripol Braşov, singura echipă din campionat care are în componenţă doar jucători români, majoritatea foarte tineri şi lipsiţi de experienţă. În etapa precedentă,

Baschet masculin / Competiţii europene / 06 Oct. 2010

România - Ucraina 1:1 Steaua Turabo se califică, CSU Asesoft dezamăgeşte

Robert Turner, decisiv pentru Steaua

Steaua Turabo a obţinut calificarea în grupele EuroChallenge Cup, după o dublă victorie împotriva ucrainenilor de la BC Kiev. Steaua a condus aproape în permanenţă ostilităţile, singurul moment de cădere având loc la începutul sfertului al patrulea, când gazdele au reuşit să egaleze la 62. Finalul le-a aparţinut jucătorilor militari,

Dublă dificilă contra ucrainenilor în returul preliminariilor FIBA EuroChallenge Cup

Cătălin Burlacu a păstrat intacte şansele de calificare ale Asesoftului

CSU Asesoft Ploieşti şi Steaua Turabo Bucureşti vor susţine în această seară partidele retur ale turului preliminar al FIBA Eurochallenge Cup. Întâmplarea face ca ambele formaţii româneşti să întâlnească echipe din Ucraina.

Baschet masculin / Divizia A / 05 Oct. 2010

Marile favorite - victorii pe linie, Gaz Metan Mediaş reuşeşte scorul etapei. Rezultate complete şi statistici

Week-end-ul trecut a debutat o nouă ediţie a campionatului naţional de baschet masculin, în care Gaz Metan Mediaş şi U Mobitelco BT Cluj-Napoca se anunţă principalele adversare ale campioanei CSU Asesoft Ploieşti, laureata ultimelor 7 sezoane. BC Mureş şi Steaua Turabo

Baschet masculin / Competiţii europene / 30 Sep. 2010

O victorie şi o înfrângere în dubla cu ucrainenii

Steaua Turabo Bucureşti a debutat cu o victorie în turul preliminar al FIBA EuroClallenge, 77:59 (21:14, 21:13, 18:10, 17:22) contra echipei ucrainene BC Kiev. Echipa oaspete a aliniat o trupă formată în totalitate din jucători ucraineni foarte tineri, însă cu toate acestea Steaua nu a reuşit să ia o opţiune decisivă pentru calificare.

Pag. 2 din 3 | 20 art./pag. | Total 44 art.