Steaua Rangers - Sportul Studenţesc 5:1. Steaua urcă pe locul trei

Hockey - Campionatul naţional / Data: 05 Oct. 2010

Steaua Rangers a învins astăzi, 05.10.2010, concitadina Sportul StudenÅ£esc cu 5:1 (4:1, 1:0, 0:0), într-o partidă contând pentru campionatul intern de hockey pe gheaţă. StudenÅ£ii au deschis scorul prin Szilard Tanko, după numai un minut de joc, însă nu au putut face faţă forÅ£ei ofensive a steliÅŸtilor, care au marcat 4 goluri consecutive în numai 7 minute, astfel încât după 10 minute tabela arăta scorul de 4:1 în favoarea fostei campioane. Până la final nu s-a mai întâmplat mare lucru, cu excepÅ£ia golului reuÅŸit de Bogdan Åžtefan, ÅŸi Sportul scapă onorabil comparativ cu ruÅŸinea din meciul cu Sport Club Miercurea Ciuc, în care a încasat nu mai puÅ£in de 32 de goluri!

În urma acestei victorii, Steaua Rangers urcă până pe locul al treilea, cu 5 puncte din patru meciuri, însă se află la mare distanţă de primele două clasate, liderul CSM Fenestela BraÅŸov ÅŸi Sport Club Miercurea Ciuc. Sportul StudenÅ£esc rămâne în continuare fără niciun punct, profilându-se ca o candidată certă pentru lanterna roÅŸie la finalul campionatului.

Hockey / Campionatul naţional / 14 Oct. 2010

Steaua Rangers - victorii scontate cu Progym şi Sportul Studenţesc

Steaua Rangers continuă evoluţiile foarte bune din ultima perioadă şi pare că şi-a revenit după startul dezastruos, din campionat şi din Liga MOL.

Hockey / Campionatul naţional / 12 Oct. 2010

Imensă surpriză la Galaţi: CSM Dunărea - Sport Club M. Ciuc 6:4!!!

CSM Dunărea GalaÅ£i a reuÅŸit marea surpriză a campionatului, învingând cu 6:4 (1:1, 2:2, 3:1) campioana en titre Sport Club Miercurea Ciuc. Echipa harghiteană participă ÅŸi în Liga MOL, competiÅ£ie comună româno-maghiară, mult mai puternică decât campionatul intern, ÅŸi este lider

Pag. 4 din 7 | 2 art./pag. | Total 13 art.