HCM Constanţa - CSM Satu Mare 41:36 (19:15)

Handbal masculin - Liga Naţională / Data: 07 Oct. 2010

HCM ConstanÅ£a a obÅ£inut cea de-a cincea victorie a sezonului, 41:36 (19 :15) împotriva formaÅ£iei CSM Satu Mare, ÅŸi a egalat în clasament fruntaÅŸele HC Odorhei ÅŸi Energia Lignitul Târgu Jiu. Gazdele au început mai slab partida, permiÅ£ând formaÅ£iei din Satu Mare să se distanÅ£eze la 3 goluri (8:5) în minutul 13. Campionii au reuÅŸit să revină în joc ÅŸi să preia conducerea încă din finalul primei reprize, intrând la pauză cu un avantaj confortabil, de 4 goluri.

Cea de-a doua repriză a fost foarte echilibrată din punct de vedere al scorului (22:21 pentru HCM), însă antrenorul constănÅ£enilor, contestatul Jovica Cvetkovic, a rulat tot lotul avut la dispoziÅ£ie. HCM acumulează 10 puncte ÅŸi egalează liderul HC Odorhei, profitând de înfrângerea acestuia în meciul cu Energia Lignitul Târgu Jiu, în timp ce formaÅ£ia din Satu Mare rămâne cu 4 puncte, în zona nisipurilor miÅŸcătoare.

HCM ConstanÅ£a (antrenor Jovica Cvetkovic): Åželaru, Stănescu, Popescu - portari; Toma 9goluri, Sadoveac ÅŸi MureÅŸan - câte 7, Csepreghi ÅŸi Schuch - câte 4, Buricea 3, Băiceanu, Stavrositu ÅŸi Sabou - câte 2, Riganas 1, Angelovski

CSM Satu Mare (antrenor Ioan Palko): Teremy, Pogyna - portari; Timofte 8 goluri, Savlovschi 7, Olah 5, Varady 4, Vizhbovsky ÅŸi Surducan - câte 3, MateÅŸ ÅŸi Libert - câte 2, Munea ÅŸi Bejinariu - câte 1, MateaÅŸ

Handbal masculin / Liga Naţională / 11 Noi. 2010

HCM Constanţa - victorie de moral pentru Liga Campionilor

HCM ConstanÅ£a a obÅ£inut o victorie scontată, 39:28 (19:12), în deplasare, contra formaÅ£iei CSM BucureÅŸti, ÅŸi se apropie la un singur punct de liderul clasamentului, HC Odorhei. Meciul s-a disputat în devans, din cauza partidelor pe care campionii le vor disputa în Liga Campionilor, ÅŸi a contat pentru etapa a IX-a a Ligii NaÅ£ionale de handbal masculin.

Handbal masculin / Liga Naţională / 06 Noi. 2010

Rezultat indecis în derby-ul campionatului: HCM Constanţa - UCM Reşiţa 21:21. Rezultate complete etapa a VIII-a

CSM Oradea ÅŸi CSM Satu Mare au remizat pe terenul bihorenilor, scor 26:26 (17:14), în primul meci al etapei a VIII-a a Ligii naÅ£ionale de handbal masculin. DeÅŸi au condus tot meciul,

Pag. 4 din 12 | 2 art./pag. | Total 24 art.